Сергій Тупальський: «Митниця без реформ не має майбутнього» — таможня

Детальнее

Общая сумма

Детальнее

Час летить швидко, і Євромайдан вже відзначив свою третю річницю. Час ейфорії поступається місцем роздумам і аналізу, і все частіше в суспільстві можна почути запитання, де обіцяні революційними вождями реформи? Відрадно відзначити, що реформи є, просто не завжди так виходить, що їхнє втілення в життя відбувається швидко і помітно. Наприклад, як зазначив голова Київської міської митниці Сергій Тупальський, митниця почала необхідні для митної реформи процеси дерегуляції й автоматизації. Дерегуляція торкнулася і поступово руйнує всі раніше створені багаторічні тіньові й корупційні схеми, а автоматизація дала змогу організувати бізнес-процеси між митними постами, представниками бізнесу та сусідніми контролюючими службами таким чином, щоб мінімізувати людський фактор, а разом з ним –– і ризик появи корупції. Крім того, дерегуляторні механізми і автоматизація робочих місць дали можливість оптимізувати і скоротити персонал, а значить – заощадити на накладних витратах на утримання митного персоналу.

На думку Сергія Тупальського, для митної служби реформа зараз – поза всякими сумнівами, в пріоритеті. Цю ж думку висловили прем’єр В. Гройсман і представники МВФ, з якими недавно зустрічався С. Кубів, нинішній міністр економічного розвитку і торгівлі та 1-й віце-прем’єр міністр Кабміну України.

Як зазначає Сергій Тупальський, митниця для свого реформування зробила єдино вірний крок, обравши як стратегію успішний досвід аналогічних державних інститутів в інших країнах. До того ж, на даному етапі реформування було налагоджено взаємодію з митницями інших країн і міжнародними митними організаціями. Особливо хотілося відзначити Сергію Тупальському, що митниця, точніше її адміністрація, в даний час взаємодіє з адміністрацією митниці США за спеціальною угодою, яка, як стверджує уповноважений з питань захисту американських кордонів і митниці Роберт Джил Керліковске, дає змогу американським колегам забезпечувати нашу митницю інформацією і допомагати в придбанні безцінного досвіду. Спеціальна місія США навіть підготувала для української митниці особливо корисні рекомендації щодо поетапного реформування цього державного відомства. На думку американського посла в Україні, пані Марі Йованович, підсумком виконання цих рекомендацій стане поява в Україні професійної митної служби, яка буде гідною довіри і, що важливо, – ефективною для розвитку торгівлі і з відсутністю корупції. Думку пані Йованович розділяє Сергій Тупальський: «Митній реформі зараз приділяють увагу і український уряд, і міжнародні, а також вітчизняні експерти. Це означає, що дане питання є важливим не тільки для народу і уряду України. Митної реформи в Україні очікують і країни, що співпрацюють з нами. Важливо розуміти, що ми не можемо підвести очікування світової спільноти. Але всі повинні усвідомлювати, що такий складний і багаторівневий процес – це не вирішення питання за кілька днів або місяців. І реформи не можуть проходити тільки всередині митниці – суміжні служби теж повинні змінюватися разом з нами».

Рубрики: Украина.Метки: гфс, сергей тупальский таможня, США и тупальский сергей таможня.

Отправить ссылку

Детальнее


Интернет реклама УБС

2 комментария

  1. Best Writing Service

    Get an expert academic writing assistance. We can write any paper on any subject within the tightest deadline.

  2. Best Writing Service

    Get an expert academic writing assistance! We can write any post on any subject within the tightest deadline.


Добавьте свой комментарий

Вы должны войти в систему для того, чтобы оставить комментарий.