Сергій Тупальський: «Митниця без реформ не має майбутнього» – таможня

Детальнее

Общая сумма

Детальнее

Час летить швидко, і Євромайдан вже відзначив свою третю річницю. Час ейфорії поступається місцем роздумам і аналізу, і все частіше в суспільстві можна почути запитання, де обіцяні революційними вождями реформи? Відрадно відзначити, що реформи є, просто не завжди так виходить, що їхнє втілення в життя відбувається швидко і помітно. Наприклад, як зазначив голова Київської міської митниці Сергій Тупальський, митниця почала необхідні для митної реформи процеси дерегуляції й автоматизації. Дерегуляція торкнулася і поступово руйнує всі раніше створені багаторічні тіньові й корупційні схеми, а автоматизація дала змогу організувати бізнес-процеси між митними постами, представниками бізнесу та сусідніми контролюючими службами таким чином, щоб мінімізувати людський фактор, а разом з ним –– і ризик появи корупції. Крім того, дерегуляторні механізми і автоматизація робочих місць дали можливість оптимізувати і скоротити персонал, а значить – заощадити на накладних витратах на утримання митного персоналу.

На думку Сергія Тупальського, для митної служби реформа зараз – поза всякими сумнівами, в пріоритеті. Цю ж думку висловили прем’єр В. Гройсман і представники МВФ, з якими недавно зустрічався С. Кубів, нинішній міністр економічного розвитку і торгівлі та 1-й віце-прем’єр міністр Кабміну України.

Як зазначає Сергій Тупальський, митниця для свого реформування зробила єдино вірний крок, обравши як стратегію успішний досвід аналогічних державних інститутів в інших країнах. До того ж, на даному етапі реформування було налагоджено взаємодію з митницями інших країн і міжнародними митними організаціями. Особливо хотілося відзначити Сергію Тупальському, що митниця, точніше її адміністрація, в даний час взаємодіє з адміністрацією митниці США за спеціальною угодою, яка, як стверджує уповноважений з питань захисту американських кордонів і митниці Роберт Джил Керліковске, дає змогу американським колегам забезпечувати нашу митницю інформацією і допомагати в придбанні безцінного досвіду. Спеціальна місія США навіть підготувала для української митниці особливо корисні рекомендації щодо поетапного реформування цього державного відомства. На думку американського посла в Україні, пані Марі Йованович, підсумком виконання цих рекомендацій стане поява в Україні професійної митної служби, яка буде гідною довіри і, що важливо, – ефективною для розвитку торгівлі і з відсутністю корупції. Думку пані Йованович розділяє Сергій Тупальський: «Митній реформі зараз приділяють увагу і український уряд, і міжнародні, а також вітчизняні експерти. Це означає, що дане питання є важливим не тільки для народу і уряду України. Митної реформи в Україні очікують і країни, що співпрацюють з нами. Важливо розуміти, що ми не можемо підвести очікування світової спільноти. Але всі повинні усвідомлювати, що такий складний і багаторівневий процес – це не вирішення питання за кілька днів або місяців. І реформи не можуть проходити тільки всередині митниці – суміжні служби теж повинні змінюватися разом з нами».

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/ 10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Рубрики: Украина.Метки: гфс, сергей тупальский таможня, США, и тупальский сергей таможня.

Отправить ссылку

Детальнее


Интернет реклама УБС

2 Комментариев

 1. Best Writing Service

  Get an expert academic writing assistance. We can write any paper on any subject within the tightest deadline.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Best Writing Service

  Get an expert academic writing assistance! We can write any post on any subject within the tightest deadline.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Добавьте свой комментарий

Вы должны войти в систему для того, чтобы оставить комментарий.